Відкритий лист керівнику «Одеського велосипедного клуба»

Шановний Владиславе Сергійовичу, Я, очільник клубу Moguls Audax, звертаюся до вас від імені нашого клубу з відкритим листом у відповідь на ваш. Приводжу текст вашого листа (орфографія і пунктуація збережені):

Руководителю клуба   Moguls Audax Вами проведен бревет " Кчурганы" на территории Одесской области, где зарегистрирован “Одесский велосипедный клуб” который является членом Audax Club Parisien и проводит бреветы с 2012 года. Прошу Вас предоставить официальное подтверждения регистрации маршрута проводимого бревета. кем , когда и на каком основании зарегистрирован данный маршрут. На каком основании Вами нарушаются правила Audax Club Parisien.  с уважением Малышев Владислав Сергеевич, руководитель “Одесского велосипедного клуба”

В зв’язку з тим, що ви не перший з очільників українських клубів, хто намагається апелювати до нас з приводу порушень правил проведення бреветів від Audax Club Parisien (далі скорочено ACP) нашим клубом, даємо публічні роз’яснення. Цей лист також буде направлений до представників ACP в Україні, і буде відкрито опубліковано на нашому сайті https://moguls-audax.org.ua/. В своєму листі ви звинуватили нас в порушенні правил проведення бреветів, але не зазначили які саме положення правил були нами порушені. Але ми можемо зробити припущення, що ви розглядаєте себе представником географічної області — Одеської, як ви вказали у листі, — що може бути спричинене невірною інтерпретацією правил. Ми знаємо і поважаємо ваше право на проведення бреветів, але клуб жодним чином не прив’язаний до окремих регіонів географічної області, в якій він зареєстрований. Географічна область у термінах ACP не є селищем, містом, областю чи регіоном прив’язаним до адміністративного устрою нашої, чи будь-якої іншої держави. Географічна область (geographical area) згідно з правилами ACP згадується двічі, у статтях 15 і 16. Точного визначення географічної області в правилах немає, тому ми проаналізуємо згадані правила для визначення семантики цього поняття. Наведу їх повний текст з перекладом і коментарем:

Article 15 : All animations regarding the BRM in a geographical area, such as classifications, awards, challenges, etc, as well for the riders as for the clubs, are exclusively of the competence of the ACP representative and his association. Будь-яка активність щодо бреветів у географічній області, як от складення рейтингів, видача нагород, визначення викликів тощо, як для учасників, так і для клубів знаходиться виключно в компетенції представника ACP і його асоціації.

Тобто ми бачимо, по-перше, що в географічній області може бути більше одного клубу (використовується клуб у множині — clubs), а по-друге, що всім перерахованим у правилі займається представник ACP, а не місцевий клуб.

Article 16 : Organizers events can be scheduled only on their geographical area on the ACP calendar, whatever the starting point is located. The organizers must obligatorily use the brevet card of their own geographical area.  An organizer (in particular a frontier club) will be able to appear second once on the ACP calendar like “organizer connected” in another geographical area, with the agreement of the ACP representative of this geographical area, while having for formal obligation to apply the first subparagraph of this article. Захід організатора може бути сплановано тільки в його, організатора, географічній області в календарі ACP, де б не була розташована точка старту. Організатор зобов’язаний використовувати бревет-карти його географічної області. Організатор може бути зазначений вдруге у календарі ACP як «organizer connected» у іншій географічній області за згодою представника ACP у цій географічній області, маючи формальне зобов’язання виконувати перший підпункт цієї статті.

Тут ми бачимо, що географічна область згадується в контексті календаря ACP. Тобто всі українські клуби об’єднані в одну географічну область і мають свого представника ACP. Також згадуються бревет-карти географічної області — ми маємо національні бревет-карти, але не маємо ніяких інших. Також те, що «Organizers events can be scheduled only on their geographical area on the ACP calendar, whatever the starting point is located.» означає, що якщо ваш клуб зареєструє бревет на території, скажімо, Молдови, то цей бревет буде все одно зазначений в географічній області Україна, незважаючи на те, що територіально він проходить у іншій географічній області — Молдові. Також ви у такому випадку можете з’явитися у географічній області Молдова у календарі ACP, погодивши це з представником ACP у цій географічній області, тобто з офіційним представником ACP у Молдові. Також звертаю вашу увагу на те, що узгодження бревета з представником ACP у іншій географічній області розглянуте не у ключі погодження чи отримання дозволу на проведення, а у ключі можливості зазначення вашого заходу у календарі ACP у іншій географічній області на додаток до зазначення його у вашій. Ви вимагаєте доказів реєстрації маршруту, а також вимагаєте неможливого — пояснити на яких заставах цей маршрут був зареєстрований. Прошу вас скористатися вже опублікованим календарем ACP для перевірки того, що ACP зареєстрували наш бревет, і він був включений до календаря офіційних заходів ACP — https://www.audax-club-parisien.com/en/our-organizations/brm-world/. Також хочу вас проінформувати, що ви, як очільник клубу, не маєте права вимагати від мене того, що ви вимагаєте в цьому листі. Тому, так як цей лист став публічним, і ваше дещо хамське відношення до рівних вам учасників рандонерського руху в Україні не є припустимим, я би просив вас дати роз’яснення вашим діям. З повагою, Очільник клубу Moguls Audax Павлюк Тимофій Євгенович