Правила проведення Париж — Брест — Париж 2019 Randonneur®

Правила

Старти Тип велосипеда Ліміт часу, годин
Неділя, 16:00—17:30 Одиночні 80
Неділя, 17:45 Спеціальні 90
Неділя, 18:00—21:00 Одиночні 90
Понеділок, 4:50 Спеціальні 84
Понеділок, 5:00—5:30 Одиночні 84

Наведені правила Париж — Брест — Париж 2019 являються попередніми, і можуть бути переглянуті до серпня 2019 року.

Стаття 1

18—22 серпня 2019 року Audax Club Parisien організовує веломарафон Париж — Брест — Париж протяжністю 1200 км у вільному темпі, захід Brevets de Randonneurs Mondiaux (BRM), в якому учасники не можуть отримувати будь-яку допомогу, окрім допомоги, дозволеної організаторами.

Стаття 2: Умови участі

Захід Париж — Брест — Париж відкритий для членів FFCT, UFOLEP та FSGT у 2019 році, а також для всіх закордонних велосипедистів.

Мінімальний вік учасників та учасниць — 18 повних років на день старту. Також для участі необхідно виконати норматив Super Randonneur з офіційних заходів BRM — 200, 300, 400 і 600 км. Коротші дистанції можуть бути замінені довшими.

Стаття 3: Обмеження

Кількість учасників може бути обмежена. Обмеження будуть опубліковані на сайті Париж — Брест — Париж 2019.

Стаття 4: Пререєстрація

Пререєстрація відкрита для тих, хто має хоча б один зареєстрований результат BRM у 2018 році. Дати відкриття пререєстрації залежать від найдовшої дистанції зареєстрованого у 2018. Пререєстрація дозволена обмеженому числу учасників. Індивідуальна пререєстрація стартує:

Найдовший захід BRM, який був зареєстрований з 1 листопада 2017 до 30 жовтня 2018 Дата відкриття пререєстрації
1000 чи RM1200+ 14 січня 2019
600 28 січня 2019
400 11 лютого 2019
300 25 лютого 2019
200 11 березня 2019

Деякі країни можуть накладати місцеві обмеження для підтвердження пререєстрації. Наприклад, у Франції члени UFOLEP та FSGT не допускаються до пререєстрації протягом перших семи днів з початку пререєстрації членів FFCT, шо проїхали аналогічну дистанцію.

Пререєстрація зберігає за вами місце як тільки ваш платіж було отримано. Кількість місць обмежена. Доступні місця будуть розподілені у порядку отримання заявок.

Якщо ви не перетворили вашу пререєстрацію у реєстрацію до 23 червня 2019 до півночі (за французьким часом), ви втрачаєте зарезервоване вами місце. Ви все ще можете зареєструватися для участі, але без пріоритету.

Пререєстрація може бути зроблена тільки через мережу інтернет через сайт Париж — Брест — Париж Randonneur®, вказавши приналежність велосипедиста чи велосипедистки, номер ліцензії і номер найдовшого зареєстрованого результату у минулому сезоні (Homologation).

Для велосипедів з декількома велосипедистами чи велосипедистками, пререєстрацію розпочинає той чи та, хто проїхав найбільшу дистанцію, таким чином його чи її команда отримує такий самий пріоритет для пререєстрації.

Вартість пререєстрації становить 30€, що не повертаються, але віднімаються від вартості реєстрації. Пререєстрацію буде скасовано 20 червня 2019 якщо реєстрацію не було розпочато (мінімум три кваліфікаційні заїзди BRM були зазначені в реєстраційній формі).

Стаття 5: Реєстрація

Зареєструватися для участі можна тільки через офіційний сайт Париж — Брест — Париж Randonneur®, де ви можете бачити статус вашої форми реєстрації.

Графік реєстрації. Ви можете зареєструватися як тільки ви виконали принаймні три з обов’язкових чотирьох кваліфікаційних бреветів, що заплановані з 31 жовтня 2018 до 30 червня 2019.

Ваше місце буде закріплене за вами після отримання платежу.

Пререєстровані велосипедисти і велосипедистки з усіх
федерацій, в тому числі не пререєстровані члени FFCT та міжнародні
велосипедисти і велосипедистки*
Не пререєстровані члени UFOLEP/FSGT*
Відкриття 25 травня 2019 1 червня 2019
До 3 липня 2019 3 липня 2019
 • * Обмежена кількість.

Реєстрація проводиться з урахуванням дня отримання платежу до закінчення встановленого обмеження доступних місць. Якщо обмеження перевищено, відкривається список очікування. Доки ви у списку очікування, ваш платіж не буде списано з вашого рахунку.

Реєстрації, не закінчені до півночі 3 липня 2019 (за французьким часом) будуть скасовані і організатор вважатиме, що велосипедист і велосипедистка не стартуватиме. Всі реєстрації являються остаточними, і кошти не повертаються. Реєстрацію буде закінчено тільки у разі заповнення кодів реєстрації (Homologation) всіх кваліфікаційних бреветів. Далі ви отримаєте email з інструкціями учасника.

Якщо ваша форма помічена, як «підтверджена» (validated) і ви не отримали email з підтвердженням, ви повинні звернутися до організаторів:

Стаття 6: Платіж

Вам буде запропоновано варіант безпечної оплати після закінчення заповнення форми пререєстрації та/або форми реєстрації. Він може бути особистий або спільний. Грошові перекази, чеки чи готівка не приймаються.

Вартість пререєстрації 30€, що не повертаються, але будуть вирахувані з плати за реєстрацію.

Вартість реєстрації буде встановлено як тільки всі витрати будуть підраховані організаторами; очікується, що вона становитиме 130—150€.

Для членів FFCT діє знижка 10€.

У вартість реєстрації включено:

 • участь у Париж — Брест — Париж 2019,
 • офіційна пляшка для води,
 • офіційна світловідбивна жилетка,
 • гарячий обід на фініші,
 • офіційний мішечок для документів,
 • номер на раму,
 • бревет-картка,
 • інструкція учасника,
 • гравірована медаль (у разі успішного проходження)
 • страхування на випадок необхідності медичної евакуації, згідно з контрактом страхування,
 • вказівники на шляху,
 • нагляд за допомогою офіційних машин і мотоциклістів,
 • доступ до різноманітних контрольних пунктів і зупинок харчування,
 • підтримка на контрольних пунктах у випадку непередбачуваних ситуацій,
 • брошура з результатами і DVD про 19-й Париж — Брест — Париж Randonneur®, що буде надіслано поштою на початку 2020.

Вартість їжі, житла і доправлення додому у випадку, якщо ви не фінішували, повністю лягають на вас.

Стаття 7: Відміна

Розпочата учасником: повернення коштів не робиться.

Розпочате організаторами: у випадку, якщо захід було скасовано через обставини непереборної сили, незалежно від того, чи відповідальність за це лягає на організаторів, повертається тільки фіксована сума у 50€. Ніякі інші відшкодування не робляться.

Замовлені майки будуть доставленні тільки у тому випадку, якщо на день скасування заходу їх виготовлення вже було замовлено.

Стаття 8: Правила щодо велосипедів

Допускаються будь-які двох- і трьохколісні велосипеди з рулем і такі, що приводяться до руху тільки силою м’язів, де зусилля передається одним або декількома ланцюгами. Ширина велосипеда не повинна перевищувати 1 м. Велосипеди, що не підпадають під ці означення повинні бути перевірені Audax Club Parisien. Доповнення руля допустимі тільки у випадку, якщо вони не виходять за лінію, між передніми краями важелів гальм, і не направлені вперед. Електровелосипеди не допускаються.

Велосипед повинен бути обладнаний світловими приладами, достатньо потужними, щоб бути видними на відстані 100 метрів спереду, і 150 метрів ззаду. Прилади повинні бути міцно прикріпленими до велосипеда, навіть не в умовах низької видимості, і робочими на весь час проходження заходу. Мигаючі світлодіоди для заднього світла недопустимі. Рекомендовано мати запасний набір світлових приладів. Світло повинно бути ввімкнено у нічний час і за умов низької видимості, незалежно від того, чи їде велосипедист чи велосипедистка в групі, чи ні.

Якщо судді зупинять велосипедиста чи велосипедистку через вимкнене або недостатньо яскраве світло, продовження проходження заходу не буде дозволено доки проблему зі світлом не буде виправлено, якщо він чи вона не мають аварійних світлових приладів. У такому випадку він чи вона можуть доїхати до наступного контрольного пункта.

Для велосипедистів і велосипедисток на лежачих велосипедах ми рекомендуємо мати захист зірок. Також ми рекомендуємо мати щонайменше ліве дзеркало заднього виду. Також дуже рекомендуємо встановити прапорець безпеки зі світловідбивними стрічками, встановлений на штоку, щонайменше 1,4 метри від рівня землі. Велосипеди з аеродинамічними обтічниками мають бути обладнані світловідбивними стрічками з усіх боків.

Ми радимо перевірити обладнання, яке ви хочете використати для проходження Париж — Брест — Париж RandonneurⓇ, на дистанціях 400 або 600 км.

Для простішого контролю всі учасники і учасниці отримають номер для кріплення на раму, що повинен бути закріплений на велосипеді впродовж усього заїзду.

Стаття 9: Обладнання

Згідно з французькими правилами дорожнього руху, світловідбивний жилет обов’язково має бути вдягнений при русі вночі (сертифікований EN 1150 чи EN ISO 20471). Якщо ваш жилет частково або повністю закритий (якщо ви вдягли рюкзак чи їдете на лежачому велосипеді), впевніться, що маєте достатньо світловідбивного матеріалу і вас видно на дорозі.

Для руху вночі ми рекомендуємо одяг яскравих і світлих кольорів. Дуже рекомендуємо вдягати сертифікований шолом протягом проходження заходу. Рекомендуємо вдягати майки вашого рандонерсього клубу, офіційні майки Париж — Брест — Париж чи майки будь-яких заходів RM. Майки професійних велосипедних команд заборонені.

Стаття 10: Маршрут і контрольні пункти

Офіційний маршрут ви отримаєте після того, як ваша реєстрація буде прийнята. Сам маршрут погоджується з представниками місцевої влади.

Шлях туди і назад буде позначено стрілками різного кольору

  Офіційні контрольні пункти

 • По дорозі туди:
  • стартовий контрольний пункт в Рамбуйє (Rambouillet),
  • Вілле́н-ла-Жуе́ль (Villaines-la-Juhel),
  • Фуже́р (Fougères),
  • Тентенья́к (Tinténiac),
  • Лудеа́к (Loudéac),
  • Каре (Carhaix),
  • Брест (Brest);
 • по дорозі назад будуть додаткові контрольні пункти:
  • Морта́нь-о-Перш (Mortagne-au-Perche),
  • Дре (Dreux).

Харчування буде доступне на шляху в Брест в Морта́нь-о-Перш.

Поспати і поїсти також можна буде в Кедія́ку (Quédillac) і Сен-Нікола́-дю-Пеле́м (Saint-Nicolas-du-Pélem) як по дорозі в Брест, так і назад.

Також можуть бути встановлені секретні контрольні пункти.

Велосипедисти і велосипедистки повинні рухатися по офіційному маршруту. Попереджаємо, що ваша страховка буде недійсна у разі відхилення від офіційного маршруту.

Організатори залишають за собою право змінити маршрут чи контрольні пункти за вимогою органів влади.

Всі велосипедисти і велосипедистки і команди підтримки повинні усюди і завжди поводитися коректно щодо працівників контрольних пунктів.

Стаття 11: Відповідальність і страхування

У всіх ситуаціях учасники повинні дотримуватися французьких правил дорожнього руху.

Особливо хочемо відмітити, що велосипедисти і велосипедистки, що приймають участь у Париж — Брест — Париж Randonneur®, роблять це на власний розсуд, приймаючи ризик, і не покриваються страховкою, якщо не застрахувалися окремо. Реєструючись, учасники і учасниці приймають кодекс честі.

Організатори підписали «Responsabilité Civile – Défense & Recours» («Громадська відповідальність — правовий захист і його засоби») на весь час проведення заходу на випадок матеріальних і тілесних ушкоджень, завданих учасниками та учасницями третій стороні.

Страхування також покриває медичну допомогу і репатріацію (повернення на батьківщину).

Ця страховка не покриває будь-які ушкодження велосипеда чи іншого обладнання у випадку падіння чи крадіжки. Щоб покрити такі випадки учасник або учасниця повинні придбати особисту страховку.

Учасники і учасниці особисто слідкують за своїм майном протягом всього заходу. ACP не може нести відповідальність за втрачене чи викрадене майно.

Стаття 12: Перевірка проходження маршрута

Бревет-картка та електронний засіб перевірки проходження дистанції буде виданий всім учасникам та учасницям до старту. Учасники і учасниці повинні зберігати їх у належному стані. Також ми рекомендуємо вклеїти свіжу світлину розміром 35×25 мм у бревет-картку.

Учасники і учасниці повинні постійно мати бревет-картку при собі, і особисто перевіряти, що вони отримали відмітку як на офіційних, так і на секретних контрольних пунктах.

Втрата бревет-картки, втрата електронного засобу перевірки проходження дистанції, відсутні відмітки з контрольних пунктів (як з офіційних, так і з секретних) ведуть до дискваліфікації.

Стаття 13: Реєстрація на заїзд

Ви повинні з’явитися на перевірку велосипеда у призначений ACP час за вашим запитом:

 • Субота, 17 серпня, з 8:00 до 19:00 для учасників і учасниць, що стартують у неділю, 18 серпня;
 • Неділя, 18 серпня, з 8:00 до 13:00 для учасників і учасниць, що стартують у понеділок, 19 серпня.

Після того, як ваш велосипед буде перевірено, прямуйте в контрольний зал, де, після пред’явлення вами документів зі світлиною, вам видадуть бревет-картку, електронний засіб перевірки проходження, особистий номер на раму та інше. Також тут ви підпишeте стартові документи.

Перевірка старту буде здійснена біля Bergerie nationale Рамбуйє, від 15 до 45 хвилин перед кожним офіційним стартом. Щоб уникнути скупчення людей, приходьте на старт заздалегідь.

Увага! Ви повинні отримати відмітку на старті, а також мати електронний пристрій перевірки проходження дистанції при собі. У разі відсутності будь-чого з вищезгаданого ви будете дискваліфіковані.

Старт за проханням поліції буде відбуватися хвилями.

Офіційні машини будуть слідувати разом з учасниками та учасницями перші кілометри дистанції для забезпечення безпеки. Обганяти ці машини заборонено, і у випадку порушення будуть застосовуватися покарання.

Стаття 14: Час відкриття і закриття контрольних пунктів

Проходження всіх контрольних пунктів учасниками і учасницями з відмітками у бревет-картках є обов’язковою вимогою. Час відкриття контрольних пунктів буде також зазначений, але тільки для інформування. Виправданням запізнення на контрольний пункт можуть бути лише значні аварії, і будуть розглядатися організаторами, і відставання повинне бути нівельовано протягом двох наступних контрольних пунктів.

Стаття 15: Затвердження (homologation), DNF (не фінішува(в|ла) і зрив проходження у встановлений строк

Бревет, закінчений за менше ніж 43:24 не буде зарахований (це відповідає руху з середньою швидкістю 28 км/год).

Всі учасники і учасниці що пройшли дистанцію з дотриманням правил, отримають медаль з гравіруванням часу проходження. У випадку, якщо до учасника або учасниці було застосовано штраф, він буде включений у цей час. Медаль розроблено спеціально для 19-го Париж — Брест — Париж Randonneur®.

Учасники і учасниці, що залишають бревет повинні показати їх бревет-картки на одному з контрольних пунктів або будь-кому з представників організатора, і отримати відмітку «Abandon» («Покину(в|ла)»). Учасник чи учасниця, що покинули заїзд повинні зняти номер з рами велосипеда і електронний пристрій контролю проходження дистанції, та можуть залишити ці обидві речі собі, разом з бревет-карткою.

Стаття 16: Медичний тест

Учасникам та учасницям може бути призначений медичний тест, що може включати додаткові витрати. Відмова проходження, або незадовільний результат тесту ведуть до дискваліфікації, і ведуть до покарання у відповідності до правил.

Стаття 17: Машини підтримки

Машини підтримки заборонені на шляху проходження дистанції. Учасники і учасниці, що бажають скористатися послугами машин підтримки (навіть для одного контрольного пункту), повинні зазначити це при реєстрації.

Для машин підтримки буде забезпечено спеціальні маршрути. Учасник чи учасниця можуть отримати допомогу від машини підтримки тільки на контрольному пункті, або не більш ніж за 5 кілометрів до нього.

Як учасник чи учасниця, так і водій чи водійка машини підтримки, повинні підписати обітницю, де вони погоджуються, що вони проінформовані про авторизований рівень підтримки, що може бути наданий учаснику або учасниці, і команда підтримки буде дотримуватися встановлених правил, і що порушення цих правил буде вести до штрафування учасників та учасниць, що скористалися такою підтримкою.

Стаття 18: Штрафи і протести

Audax Club Parisien зберігає за собою право відхилити участь у заході Париж — Брест — Париж, а також дискваліфікувати учасників чи учасниць у разі значних порушень. Офіційні контролери будуть однозначно впізнаваними. Всі порушення правил, записані офіційними контролерами будуть каратися за наступною шкалою:

Шкала покарань за порушення правил
Порушення Штраф, год.
Обгін офіційної машини на старті заходу 1
Вимкнені світлові прилади в нічний час, або за умов низької видимості 1
Порушення французьких правил дорожнього руху, розмова по телефону під час руху 1
Рух позаду особи, що не бере участь у заході 1
Забруднення оточуючого середовища 2
Відсутній або прихований світловідбивний жилет вночі 2
Відмова слідувати вказівкам контролерів 2
Наявність зареєстрованої машини підтримки на офіційному маршруті, незважаючи на те, що водій зобов’язувався слідувати спеціальним маршрутом 2
Підтримка, надана незареєстрованою машиною підтримки на офіційному маршруті чи у місті знаходження контрольного пункту 5
Некоректна поведінка учасника чи учасниці, а також їх команди підтримки по відношенню до контролерів 5

У найкоротший час учаснику або учасниці буде повідомлено про отримання ним або нею штрафу — або негайно, або на наступному контрольному пункті. Штрафи будуть відмічені у бревет-картці. Вони будуть додані до загального часу.

У випадку подальших порушень штрафи будуть накопичуватися.

Учасник або учасниця не можуть бути зупинені через наявність штрафів протягом заходу. Ясно стверджується, що учасники і учасниці приймають участь у заході виключно на свою відповідальність. Передача своєї бревет-картки комусь іншому або іншій веде до дискваліфікації. Такі дії учасника чи учасниці звільняють організатора від відповідальності у випадку дорожньої аварії за участю цього учасника або учасниці, незалежно від того, чи він чи вона постраждали чи були причиною цієї аварії.

Всі скарги повинні бути надіслані рекомендованим листом не пізніше 10 днів після закриття фінішу на адресу:

Mr Thierry RIVET
Commission PBP
12 rue Sinat-Médéric
FR-78000 VERSAILLES

Стаття 19: Оточуюче середовище

Всі учасники і учасниці повинні шанувати оточуюче середовище вздовж всього маршрута Париж — Брест — Париж Randonneur®. Учасники і учасниці несуть особисту відповідальність за нанесену шкоду.

Суворо заборонено смітити на дорозі. Ваше дружнє ставлення до оточуючого середовища буде корисним усім учасникам і учасницям, а також публічному іміджу рандонерського руху.

Стаття 20: Права на світлини

Учасники і учасниці дозволяють організаторам Париж — Брест — Париж Randonneur® чи їх партнерам використовувати статичні чи динамічні зображення, на яких вони, учасники та учасниці, можуть з’явитися, і які були зроблені протягом їхньої участі у Париж — Брест — Париж Randonneur® для публічних цілей, включно з рекламними матеріалами, що можуть використовуватися по всьому світу і максимально допустимий час, визначений законом, правилами і чинними договорами, включно з будь-якими розширеннями, що можуть бути прийняті у цей період.

Згідно з французьким законом про Інформатику і Свободи від 6 січня 1978 року, ви маєте право доступу і внесення правок у будь-які персональні дані.

Ви можете отримати пропозиції від інших компаній чи асоціацій через нас. У випадку відмови, будь ласка, дайте нам знати, вказавши ваше ім’я, адресу і, за можливістю, ваш номер, присвоєний вам на заході.

Стаття 21: Оновлення

Комісія Париж — Брест — Париж Randonneur® зберігає за собою право змінювати правила і виносити рішення про випадки, що не були представлені в поточних правилах.

Комісія Париж — Брест — Париж Randonneur® може змінювати умови, за якими проводиться захід. У найкоротший термін рішення чи можливі зміни у правилах будуть донесені учасникам і учасницям:

 • за допомогою преси, радіо і інтернета, у останні три дні перед заходом, якщо передбачається відміна заходу,
 • чи впродовж заходу, за допомогою гучномовців і плакатів.

Інформація: JG FABUREL.

Датовано: 13 січня 2019.

Джерело: сайт Paris—Brest—Paris